Bendros sveikatos poveikis odai: streso ir miego įtaka

Bendros sveikatos poveikis odai

Mūsų bendra sveikata tiesiogiai atsispindi odos išvaizdoje ir sveikumo lygyje. Ilgalaikis stresas, nuovargis irmiego trūkumas neigiamai veikia odą – ji gali tapti blanki, išsausėti, joje gali atsirasti bėrimų, aknės požymių. Stresas, nepakankamas miegas, nesubalansuota mityba bei žalingi įpročiai yra pagrindiniai faktoriai, galintys pabloginti odos būklę.

Norint išlaikyti odą sveiką ir gražią, svarbu ne tik tinkamai ją prižiūrėti, bet ir rūpintis savo sveikata apskritai.

Taigi, kaip skirtingos sveikatos būklės gali paveikti odą, ir kokių priemonių imtis, kad ji išliktų sveika?

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas elektroepiliacijos būdu EPIL salone čia→

Stresas

Stresas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, bloginančių odos būklę. Streso metu organizme padidėja kortizolio hormono lygis, kuris skatina riebalinių liaukų aktyvumą, dėl to susidaro perteklinis riebalų kiekis odoje, sukeliantis bėrimus ir uždegimus, tokius kaip aknė. Be to, stresas silpnina odos gebėjimą atsinaujinti ir apsisaugoti nuo aplinkos dirgiklių, todėl oda gali išsausėti, daugiau pleiskanotis ir raukšlėtis.

Kaip sumažinti streso poveikį odai?

Meditacija, giluminis kvėpavimas ar fizinė veikla padeda suvaldyti stresą ir sumažinti kortizolio lygį organizme. Taip pat svarbu drėkinti odą naudojant kremus ar serumus su hialurono rūgštimi, kad išlaikytumėte odos drėgmės balansą ir ją apsaugotumėte.

Miego kokybė

Miego trūkumas reikšmingai veikia odos sveikatą. Nakties metu vyksta natūralus odos atsinaujinimo procesas – ląstelės regeneruojasi, atkuriama pažeista oda, pašalinami toksinai. Jei žmogus nepakankamai miega, oda negauna pakankamai laiko atsigauti, todėl gali atsirasti problemų, tokių kaip papilkėjusi oda, paburkimai aplink akis, smulkios raukšlės ir kilti įvairios uždegiminės reakcijos.

Kaip sustiprinti odą tinkamai miegant?

Norint palaikyti sveiką odą, būtina miegoti bent 7–8 valandas per naktį. Taip pat naudokite naktinius kremus su antioksidantais ir vitaminais A ar C, kurie padeda odai atsinaujinti miego metu.

Mityba

Tinkama mityba yra būtina odos sveikatai. Odos ląstelėms, kaip ir kitoms kūno ląstelėms, reikia maistinių medžiagų, kad jos išliktų sveikos ir gerai funkcionuotų. Vitaminų ir mineralų trūkumas gali lemti odos sausumą, dirglumą ar bėrimus. Ypač svarbūs yra vitaminai A, C, E ir omega-3 riebalų rūgštys, kurios padeda išlaikyti odos drėgmę, elastingumą ir apsaugą nuo laisvųjų radikalų.

Koks maistas būtinas sveikai odai?

Reikėtų rinktis maistą, kuriame daug antioksidantų, (vaisiai, daržovės) ir omega-3 rūgščių (žuvis, riešutai). Tai padės palaikyti odos drėgmę ir elastingumą.

Žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholis)

Rūkymas ir dažnas alkoholio vartojimas daro didelę žalą odos sveikatai. Rūkymas lėtina odos regeneracijos procesus ir mažina deguonies tiekimą odos ląstelėms, todėl oda greičiau sensta, praranda elastingumą ir atsiranda ankstyvos raukšlės. Dažnas alkoholio vartojimas sukelia odos išsausėjimą, skatina uždegiminius procesus.

Kas būna odai atsisakius šių įpročių?

Atsisakius rūkymo ir sumažinus alkoholio vartojimą, oda atgauna gebėjimą regeneruotis. Papildomai naudojant produktus su retinoliu ir užtikrinant tinkamą drėkinimą, oda išlaiko elastingumą ir sumažėja ankstyvų raukšlių tikimybė.

Kiti Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.)

Kaip hidratacija veikia odą?

Tinkama hidratacija palaiko odos drėgmę ir elastingumą, lėtina raukšlių atsiradimą.

Kiek vandens reikia gerti sveikai odai?

Kasdien gerti bent 8 stiklines vandens. Papildomai naudokite drėkinančias priemones su hialurono rūgštimi ar glicerinu.

Kaip hormoniniai pokyčiai veikia odą?

Nėštumo, menopauzės ar kiti hormoniniai pokyčiai gali privesti prie aknės, išsausėjimo ir pigmentinių dėmių.

Kaip apsaugoti odą nuo aplinkos veiksnių?

Naudokite SPF kremus apsaugai nuo UV spindulių, taršos ir šalčio, o antioksidantų turinčius serumus kovai su laisvaisiais radikalais.

Kaip odai padeda pakankamas kiekis miego?

Pakankamas miegas (7-8 valandos) leidžia odai atsinaujinti, mažina uždegimines reakcijas, gerina bendrą odos būklę.

Kaip tinkamai rūpintis oda esant riebioms zonoms?

Naudokite lengvus, nekomedogeninius drėkiklius bei reguliuokite riebalų gamybą naudodami priemones su salicilo rūgštimi arba niacinamidu.

Kaip odą veikia netinkama pagal odos tipą kosmetika?

Netinkami produktai gali sukelti dirginimą, bėrimus arba užkimšti poras, todėl labai svarbu rinktis odos tipui pritaikytas priemones.

Kaip fizinis aktyvumas veikia odos būklę?

Fizinis aktyvumas gerina kraujotaką, padeda tiekti deguonį ir maistines medžiagas odos ląstelėms, gerinant odos sveikatą ir išvaizdą.

Ar svarbu keisti veido priežiūros produktus pagal sezoną?

Taip, šaltuoju metų laiku odai reikia daugiau drėgmės, todėl rekomenduojama naudoti intensyvesnes drėkinimo priemones, vasarą – produktus su UV apsauga.

Kaip miego padėtis gali paveikti odą?

Miegojimas veidu į pagalvę skatina raukšlių atsiradimą dėl trinties. Geriau rinktis miegojimą ant nugaros.

Užsiregistruokite procedūrai

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu laiku
Telefonas: El. paštas: * Jums tinkamas laikas *
+370 679 80302